DIN 7985 - co warto wiedzieć o tych elementach złącznych?

Wracamy do naszego cyklu poradników, w których przyglądamy się bliżej najpopularniejszym elementom złącznym dostępnym w ofercie Inox-Plus. Tym razem skupiamy się na wkrętach DIN 7985. Ta norma od razu sugeruje nam, że mamy do czynienia z elementami złącznymi z łbem walcowym, ale warto zauważyć, że występują one z różnymi gniazdami. Co równie istotne, wkręty DIN 7985 są dostępne zarówno w wariancie ze stali nierdzewnej A2, jak i stali kwasoodpornej A4. Więcej o tym przeczytasz w naszym poradniku. Zapraszamy.

Do czego przydają się wkręty DIN 7985?

Omawiane wkręty są zaliczane do grupy wyjątkowo uniwersalnych elementów złącznych. Można je wykorzystywać do łączenia różnych konstrukcji i materiałów, szczególnie tych, które mogą być narażone na bezpośredni kontakt z niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi, takimi jak wilgoć, niskie i wysokie temperatury, a nawet woda morska czy kwasy.

Wkręty DIN 7985 najczęściej stosuje się w:

  • przemyśle stoczniowym,
  • branży budowlanej,
  • przemyśle maszynowym,
  • do budowy urządzeń gospodarstwa domowego,
  • w rolnictwie,
  • w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym.

Warto przy tym zauważyć, że w grupie produktowej DIN 7985 występują różne rodzaje wkrętów z łbem walcowym, które są dostępne w wariantach ze specyficznymi gniazdami. W dalszej części poradnika prezentujemy te, które cieszą się największą popularnością na polskim rynku elementów złącznych.

Wkręty DIN 7985 TX

Są to wkręty z łbem walcowym z gniazdem TORX, które występują także pod oznaczeniem ISO 14583 oraz zgodnie z polską normą PN/M 82202. Gniazdo TORX jest już na tyle rozpowszechnione, że nie ma problemu z dobraniem prawidłowej końcówki np. do wkrętarki, co pozwala szybko i pewnie umieścić wkręt w przygotowanym otworze, a w razie potrzeby także go usunąć.

Wkręty z łbem walcowym DIN 7985 TX są dostępne w sklepie internetowym Inox-Plus w wariancie ze stali nierdzewnej A2 oraz stali kwasoodpornej A4. Te drugie szczególnie rekomendujemy klientom, którzy potrzebują elementów złącznych przeznaczonych do pracy w środowisku wody morskiej lub też mogących mieć kontakt z różnego rodzaju kwasami.

W Inox-Plus zamówisz wkręty z łbem walcowym DIN 7985 TX w rozmiarze M2, M2,5, M3, M4, M5 oraz M6 oraz w szerokim wyborze wariantów długości. Wkręty są pakowane po 500 lub 1000 sztuk.

Wkręty DIN 7985 H

W tym przypadku mamy do czynienia z wkrętami z łbem walcowym z gniazdem krzyżowym PHILLIPS. I właśnie to gniazdo sprawia, że są one zaliczane do grupy najpopularniejszych elementów złącznych w swojej kategorii. W każdym domu, nie wspominając już o firmach budowlanych czy zakładach produkcyjnych, znajdziemy narzędzia umożliwiające bezproblemowe umieszczenie wkrętu w przygotowanym otworze.

Wkręty z łbem walcowym z gniazdem krzyżowym DIN 7985 H (oznaczenie ISO 7045 oraz PN/M 82202) są dostępne w wariancie ze stali nierdzewnej A2 oraz stali kwasoodpornej A4, dlatego śmiało możesz je wybrać do realizacji dowolnego projektu, który ma później funkcjonować w niesprzyjających warunkach środowiskowych – gwarantowana jest wieloletnia odporność na korozję.

W Inox-Plus zamówisz wkręty z łbem walcowym z gniazdem krzyżowym DIN 7985 H w rozmiarach M1,6, M2, M2,5, M3, M4, M5, M6, M8 oraz z wielu wariantach długości. Wkręty są pakowane po 100, 500 lub 1000 sztuk.

Wkręty DIN 7985 Z

Przechodzimy do wkrętów z łbem walcowym z gniazdem krzyżowym POZIDRIVE, czyli właśnie DIN 7985 Z. Również jest to bardzo popularny rodzaj elementów złącznych, charakteryzujących się uniwersalnością – końcówki POZIDRIVE stanowią podstawowe wyposażenie każdej ekipy monterskiej, ale też domowego majsterkowicza.

Wkręty z łbem walcowym z gniazdem krzyżowym POZIDRIVE DIN 7985 Z (ISO 7045, PN/M 82202) są dostępne w Inox-Plus w wariancie ze stali nierdzewnej A2 oraz stali kwasoodpornej A4. Możesz je zamówić w rozmiarach M1,6, M2, M2,5, M3, M4, M5, M6 i M8 oraz w wielu długościach. Wkręty kupisz w opakowaniach po 200, 500 lub 1000 sztuk.

Nie wiesz, które wkręty z łbem walcowym DIN 7985 zamówić? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z fachowego doradztwa.

Komentarze

Ten post jeszcze nie został jeszcze skomentowany, bądź pierwszy.

Zaloguj się aby dodać komentarz

Przejdź do logowania