Nakrętki zrywalne, zaprawa w tubie i wkręty do mocowań solarnych - sprawdź nowe produkty w ofercie Inox-Plus!

W Inox-Plus od dłuższego czasu obserwujemy gwałtowny wzrost zapotrzebowania na różnego rodzaju elementy złączne. To efekt przede wszystkim boomu na rynku budowlanym i fotowoltaiki, a także rosnącej sprzedaży jachtów, łodzi i innych jednostek pływających. Chcąc odpowiedzieć na oczekiwania naszych klientów, zarówno profesjonalnych, jak i majsterkowiczów, stale uzupełniamy naszą ofertę. Tym razem dołączyły do niej bardzo przydatne produkty, czyli nakrętki zrywalne, zaprawa w tubie oraz wkręty do mocowań solarnych. Sprawdź, jakie jest zastosowanie tych produktów i przekonaj się, dlaczego warto w nie zainwestować.

Nakrętki zrywalne – jaka jest ich charakterystyka?

Nakrętki zrywalne wykorzystuje się przede wszystkim wtedy, gdy celem jest zabezpieczenie np. jakiegoś cennego elementu przed kradzieżą. Dodatkowo stosujemy je w sytuacji, kiedy konieczne jest zminimalizowanie ryzyka wtargnięcia na teren czy do budynku przez osoby nieuprawnione. Stąd dużą popularnością cieszą się np. nakrętki zrywalne do ogrodzeń.

Moment zerwania nakrętki jest dostosowywany do potrzeb klienta. Dzięki temu nakrętka zerwie się w wyznaczonym miejscu bez ryzyka uszkodzenia jej powłoki (co mogłoby skutkować np. rozwojem korozji). Po zerwaniu łba nakrętki nie będzie już możliwości jej odkręcenia zwykłym kluczem, co skutecznie zabezpiecza np. przed kradzieżą.

W ofercie Inox-Plus pojawiły się nakrętki zrywalne z najwyższej jakości stali nierdzewnej, wyróżniające się znakomitą precyzją wykonania oraz wąskim przedziałem momentu zerwania. Ważne jest również to, że do ich montażu nie są potrzebne żadne specjalistyczne narzędzia.

Zaprawa w tubie (kotwa chemiczna)

Kolejną nowością w sklepie internetowym Inox-Plus jest zaprawa w tubie, czyli popularna kotwa chemiczna, która przydaje się do mocowania różnych elementów pod obciążeniem np. w ścianie o słabej nośności wykonanej z betonu komórkowego.

Naszym klientom zaoferowaliśmy produkt bardzo wysokiej jakości, czyli zaprawę w tubie Simpson AT-HP-PL Blue o pojemności 420 ml. Ta kotwa chemiczna to żywica metakrylowa bez styrenu, która jest przeznaczona do wysokowydajnych mocowań dla prętów gwintowanych i zbrojenia w betonie zarysowanym i niezarysowanym.

Produkt ten wyróżnia się bardzo wysoką przyczepnością do podłoża i znaczną twardością. Dzięki temu tworzy silne, stabilne połączenie o znakomitych parametrach wytrzymałościowych. Zaprawa w tubie Simpson AT-HP-PL Blue znajdzie więc zastosowanie w bardzo szerokim zakresie prac. Można ją wykorzystać m.in. do:

  • mocowania prętów gwintowanych,
  • mocowania prętów zbrojeniowych,
  • mocowania regałów wysokiego składowania,
  • mocowania balustrad balkonowych,
  • mocowania elementów ogrodzeniowych,
  • wykonywania złącz ciesielskich,
  • mocowania bram,
  • mocowania zawiasów.

Do najważniejszych zalet tej zaprawy w tubie zaliczymy bardzo krótki czas wiązania, brak styrenu (nie emituje nieprzyjemnego zapachu), brak rozporu w materiale bazowym oraz niepalność. Kotwę można wykorzystać do mocowania np. prętów blisko krawędzi w niewielkim rozstawie.

Wkręty do mocowań solarnych

Tak zwane dwugwinty to podstawowe elementy złączne, po jakie sięgają profesjonalni monterzy instalacji solarnych. W Polsce trwa istny boom na fotowoltaikę – szacuje się, że w naszym kraju już działa około 600 tys. prywatnych instalacji do produkcji energii ze słońca. Wykonawcy mają więc pełne ręce roboty i potrzebują takich elementów złącznych, które z jednej strony gwarantują szybki montaż konstrukcji stalowych, a z drugiej pewność zamocowania modułów fotowoltaicznych (bezpieczeństwo ludzi i dobytku, brak kosztownych poprawek gwarancyjnych).

Asortyment sklepu internetowego Inox-Plus został uzupełniony o bardzo solidne wkręty do mocowań solarnych wykonane ze stali nierdzewnej A2. Gwarantuje to ich pełną odporność na korozję oraz niekorzystne czynniki atmosferyczne, w tym deszcz, śnieg, gwałtowne zmiany temperatur. To bardzo dobry wybór dla profesjonalistów, ale też osób, które chcą we własnym zakresie zamontować moduły fotowoltaiczne np. na budynku gospodarczym.

Komentarze

Ten post jeszcze nie został jeszcze skomentowany, bądź pierwszy.

Zaloguj się aby dodać komentarz

Przejdź do logowania