
Śruby i wkręty to jedne z najczęściej wybieranych elementów złącznych ze stali nierdzewnej. Nie ma się też czemu dziwić: ich zastosowanie jest bardzo szerokie, poczynając od sektora budowlanego, przez rynek armatorski, aż po przemysł ciężki, motoryzację, produkcję sprzętu AGD, rolnictwo czy po prostu majsterkowanie. Tym najpopularniejszym zastosowaniom śrub i wkrętów nierdzewnych przyglądamy się w kolejnym artykule w naszej bazie wiedzy. Zapraszamy do lektury.
Prace budowlane
Podstawowym zastosowaniem śrub i wkrętów nierdzewnych jest wykorzystywanie ich przy realizacji różnych inwestycji budowlanych. Mamy tutaj na myśli nie tylko budownictwo naziemne, ale również wodne. Elementy złączne ze stali nierdzewnej, a szczególnie ze stali kwasoodpornej, gwarantują wysoką odporność na procesy korozyjne, dlatego znakomicie nadają się m.in. do budowy konstrukcji dachowych, różnego rodzaju budowli wystawionych na bezpośrednie działanie deszczu i śniegu, basenów i innych zbiorników wodnych etc.
Prace armatorskie
Drugim po budownictwie sektorem, w którym masowo korzysta się ze śrub i wkrętów nierdzewnych, jest budowa jednostek pływających. Prace armatorskie wymagają stosowania elementów złącznych w pełni odpornych na działanie korozji, które nie zardzewieją nawet po wielu latach bezpośredniego kontaktu z wodą, w tym morską.
Takie warunki stanowią ogromne wyzwanie nie tylko dla samych jednostek pływających, ale też ich poszczególnych elementów, do których zaliczamy właśnie śruby i wkręty nierdzewne.
Budowa maszyn
Śruby i wkręty nierdzewne są standardowym wyposażeniem różnego rodzaju maszyn, zwłaszcza tych, które mają lub mogą mieć bezpośredni kontakt z wodą czy innymi niekorzystnymi czynnikami – włącznie z kwasami. Można tutaj wskazać na przykład na maszyny rolnicze, zbiorniki na nieczystości i wodę opadową, zbiorniki na chemikalia, nawozy, opał, ale też kotły grzewcze czy sprzęt gospodarstwa domowego – pralki, zmywarki, suszarki, lodówki itd.
Montaż instalacji
Śruby i wkręty nierdzewne znajdują zastosowanie, czy wręcz są podstawowymi elementami wykorzystywanymi przy prowadzeniu robót instalacyjnych. Służą do mocowania konstrukcji, na przykład kanałów wentylacyjnych, układów klimatyzacji, instalacji elektrycznych itd. W ostatnich latach znacząco wzrosło zapotrzebowanie na śruby i wkręty nierdzewne do montażu elementów instalacji fotowoltaicznych, w tym wsporników oraz samych modułów PV.
O elementach złącznych do mocowania fotowoltaiki czytaj też w osobnym artykule na naszej stronie.
Montaż elementów infrastruktury miejskiej
Śruby i wkręty nierdzewne to standardowe elementy służące do mocowania wielu rzeczy, z jakich korzystamy na co dzień, po prostu spacerując ulicami miasta, wypoczywając, robiąc zakupy etc. Za przykład mogą posłużyć chociażby stojaki do rowerów, ogrodzenia, słupy energetyczne, oświetlenie uliczne, mocowania koszyków zakupowych, elementy placów zabaw i wiele innych.
Zamów śruby i wkręty nierdzewne w Inox-Plus
Inox-Plus to czołowy dostawca elementów złącznych ze stali nierdzewnej, które znajdują zastosowanie we wszystkich gałęziach przemysłu. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko śruby i wkręty, ale także szereg innych produktów, by wymienić chociażby kołki nierdzewne, podkładki kwadratowe czy wszelkie artykuły nierdzewne do prac budowlanych, mechanicznych i armatorskich.
Potrzebne elementy złączne łatwo wyszukasz w naszym katalogu online, na przykład podając oznaczenie ISO, DIN czy PN/M. Dodatkowo udostępniamy filtrowanie ze względu na rodzaj materiału – czy ma to być element ze stali nierdzewnej A2, czy może ze stali kwasoodpornej A4. Jeśli nie wiesz, jakie artykuły wybrać do realizacji konkretnego zadania, to skontaktuj się z nami i skorzystaj z bezpłatnego doradztwa ekspertów Inox-Plus.
Już teraz zapraszamy do zapoznana się z całą naszą ofertą oraz do lektury innych poradników, w których m.in. podpowiadamy, jak wybrać dyble do betonu czy wyjaśniamy, jak rozpoznać, że śruba jest nierdzewna.
Komentarze
Zaloguj się aby dodać komentarz
Przejdź do logowania